Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Aktuality

Z Bratislavy priamo do Dominikánskej republiky prvýkrát v histórii

Publikované dňa: 02.03.2021 | 155 prečítaní

Posledný februárový víkend odletelo historicky prvýkrát z bratislavského letiska priamo do Punta Cana v Dominikánskej republike lietadlo s dovolenkármi. Tento let zorganizovali slovenské cestovné kancelárie v spolupráci s nemeckým dopravcom Condor, ktorý na prepravu cestujúcich zabezpečil lietadlo typu Boeing 767-300. Na Facebooku o tom informovalo Letisko Bratislava.

Novinka na palubách Air France: ani inštruktážne video nemusí byť nuda

Publikované dňa: 25.02.2021 | 161 prečítaní

Inštruktážne video s bezpečnostnými pravidlami, ktoré musia pasažieri dodržiavať na palube lietadla, dostalo u známych aeroliniek Air France celkom nový šat. Svojich divákov berie na poznávací výlet po najslávnejších francúzskych atrakciách. Aj keď sa teraz letieť nikam nechystáte, video si môžete pozrieť aspoň v našom článku.

Kráľovské aerolínie KLM uskutočnili let so syntetickým eko-palivom

Publikované dňa: 17.02.2021 | 166 prečítaní

Holandské KLM sa zaradili medzi prvé komerčné aerolínie na svete, ktoré prepravili svojich cestujúcich lietadlom poháňaným syntetickým palivom, vyrobeným z udržateľných zdrojov. Let sa uskutočnil na trase Amsterdam - Madrid. Snahou leteckej spoločnosti je dlhodobé zníženie emisií skleníkových plynov nových lietadiel.

Nové podmienky pre vstup do Veľkej Británie: 2 testy a karanténa v hoteli

Publikované dňa: 11.02.2021 | 189 prečítaní

Veľká Británia sprísňuje od 15. februára pravidlá vstupu na svoje územie. Po novom treba po príchode do krajiny podstúpiť až dva PCR testy na COVID-19 (na 2. a 8. deň) a ak cestujete z rizikovej oblasti, putujete hneď do špeciálnej hotelovej karantény, ktorá trvá 10 dní. Ubytovanie, vrátane oboch testov, si každý musí zaplatiť zo svojho. Cena za jeden test sa pritom pohybuje okolo 100 libier a za ubytovanie takmer 1800 libier.

3 horúce tipy na bezpečné dovolenkové destinácie v exotike

Publikované dňa: 02.02.2021 | 281 prečítaní

Láka vás vyraziť si niekam na dovolenku do tepla, ale strácate sa už v spleti neustále sa meniacich pravidiel a obmedzení? Preto sme pre vás pripravili tri horúce tipy na jedinečnú exotickú dovolenku, počas ktorej sa môžete cítiť bezpečne a zároveň splnenie podmienok pre vstup do krajiny je veľmi jednoduché.

Respirátor FFP2 povinný na palube Austrian Airlines, Lufthansa umožní vstup aj s chirurgickým rúškom

Publikované dňa: 28.01.2021 | 331 prečítaní

Od 25. januára 2021 začali aerolínie Austrian Airlines požadovať od cestujúcich nosenie respirátorov typu FFP2 na palubách svojich lietadiel. Ostatné aerolinky patriace do skupiny Lufthansa prechádzajú od 1. februára na podobné pravidlo - cestujúci však nemusia nutne použiť respirátor FFP2, stačiť im bude aj respirátor KN95 alebo chirurgické rúško.

Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!

Publikované dňa: 20.01.2021 | 314 prečítaní

Luxusné obchody, dychvyrážajúce mrakodrapy, prepychové hotely, ale i nádherné pláže zaliate tropickým slnkom - to všetko je Dubaj - mesto, v ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. Ideálnou destináciou je nielen pre mladých cestovateľov, ale i rodiny s deťmi. Navyše, Dubaj ako jediný emirát v celej krajine nevyžaduje po vstupe absolvovanie povinnej karantény.

Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Publikované dňa: 14.01.2021 | 281 prečítaní

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Publikované dňa: 07.01.2021 | 609 prečítaní

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Publikované dňa: 08.12.2020 | 4979 prečítaní

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent